Buldogi terviseriskid

Eesti Inglise Buldogide Tõuühing peab oma tegevuse peamiseks eesmärgiks Inglise buldogide kohaliku populatsiooni üldise terviseolukorra eest seismist.

Mida see sisuliselt tähendab?

¤ Kogu maailmas on viimastel aastatel suurt tähelepanu pööratud sellele, et meie armastatud tõug oleks terve. Hästi aretatud, hästi hooldatud Inglise buldog on tore kaaslane, kes veterinaari juurde jõuab vaid vaktsineerimisteks ja täiesti tavalisteks mõnikord ette tulevateks käikudeks.

¤ Kuna brahhütsefaalsed tõud on siiski nn keerulised tõud, kelle kehaehitus võib teatud juhtudel kaasa tuua tõsisemaid probleeme, siis tuleb tõuaretust teha teadlikult, tervist pidevalt monitoorides, aretusse minevaid loomi hoolega valides ja teha neile kõik vajalikud terviseuuringud. Allpool on lehel artiklid, mis seda teemat käsitlevad. Soovitame nende artiklitega uutel buldogiomanikel ja ka neil, kes plaanivad buldogit võtta kindlasti tutvuda.

Millised tervisetestid meil aretuse jaoks kohustuslikud on, saate lugeda aretuse alateema alt.

Millised on need haigused, tervise kõrvalekalded, mida soovime vältida ja milliseid tegevusi oleme selle eesmägi nimel läbi viinud, saate ka siit lehelt erinevaid teemasid lapates lugeda (esmajoones “Aretus”, “Tervisetestid”).

FCI soovitused ja seisukoht BOAS teemal

https://inglisebuldog.ee/wp-content/uploads/2022/12/FCI-ABOUT-BOAS.pdf

SOOME

https://inglisebuldog.ee/wp-content/uploads/2022/12/M.Comparison-of-submaximal-exercise-test-results-and-severity-of-brachycephalic-obstructive-airway-syndrome-in-English-bulldogs.pdf

INGLISE TÖÖGRUPI STRATEEGIA

https://inglisebuldog.ee/wp-content/uploads/2022/12/UK-BWG-strategy-2022-220822-1.pdf

Artikkel brahhütsefaalia teemadel

https://inglisebuldog.ee/wp-content/uploads/2022/12/article-sindrome-braquicefalic.pdf